21 12 2012 i Wędrówki ludzkiej świadomości

Czego zatem spodziewać się 21 grudnia 2012 roku? Czym jest ta data? John Major Jenkins napisał „Maya Cosmogenesis 2012” z przedmową Terrence’a McKenny. We wstępie podkreśla on, że był pierwszą osobą, która sugerowała już w 1975 roku, że w naszych czasach przesilenie zimowe przesuwało się coraz bliżej punktu na ekliptyce. Do początku lat 90-tych Jenkins i McKenna zaczęli coraz bardziej wierzyć, że końcowa data cyklu wyznaczonego Majów połączona była z  wydarzeniem astronomicznym na dużą skalę. Można zatem dojść do zdumiewającego wniosku, że Majowie wiedzieli o tym na długo przed tym, zanim ten fakt potwierdzić mogła nauka. Co zaś ze „zbiegiem okoliczności” z odkryciem przez naszych fizyków czarnej dziury w centrum galaktyki i wiarą Majów w to, że istnieje ona w tym punkcie?

McKenna zauważył również, że Majowie byli mniej zainteresowani swoją epoką, skupiając się na czasach, w których żyjemy obecnie.

Twierdził, on, że „przez tysiąclecia Majowie zaobserwowali dramat zbliżania się ojca-Słońca ku łonu matki-nieba czego finał miał nastąpić po kilku wiekach. Majowie wzięli przyszłą koniunkcję jako punkt zaczepny w swej rozporządzania czasem. Ich mity […] określiły nasze czasy jako kwintesencję momentu stworzenia.”

Na rok przed śmiercią McKenna napisał, że 21 grudnia świat nie skończy się, ale narodzi na nowo.

Zgadza się to z wnioskiem Jenkinsa mówiącym, że „starożytni Majowie wiedzieli coś o naturze kosmosu i duchowej ewolucji ludzkości, która w naszym rozumieniu świata przeszła niezauważona. Takie pojmowanie obejmuje nasze zwrócenie się ku centrum galaktyki – naszego kosmicznego źródła,  zaś 2012 r. identyfikowany jest z okresem wielkiej transformacji i możliwości duchowego wzrostu, przejściem z jednej epoki w następną.”

Jeśli rzeczywiście potrzeba nawoływań do duchowego przebudzenia może być tak, że nauka i legenda razem pod koniec XX stulecia zaczęły odkrywać te same „prawdy”, zaś główne wyzwanie związane z 2012 polega na uczeniu i zaakceptowaniu jednej strony przez drugą – mariaż historii z legendą, gdzie odwieczne „prawdy” oraz współczesne odkrycia naukowe mają skutek w nowych wzorcach i zapatrywaniach, tzn. nowości.

Zatem być może 2012 jest sygnałem, który wskaże nam czas, kiedy zaczniemy dostrzegać to, że to „my” jesteśmy szafarzami naszego losu, klucznikami, nie są zaś nimi gwiazdy, obcy czy „coś” z innego wymiaru. Jeśli tak jest, być może miał rację Pinchbeck mówiąc o przechodzeniu do nowego stanu świadomości. Znajduje to też odbicie w słowach otwierających „The Invisible Landscape”, gdzie jest mowa o tym, że „poszukiwanie wyzwolenia, rajskiego stanu wolności, o którym mówi mitologia – ahistorycznego korzenia historycznego procesu, zawsze było racją bytu wędrówek świadomości przedstawicieli ludzkiego gatunku przez czas.”
_________________________________

INFRA
Autor: Philip Coppens
Źródło: philipcoppens.com / artykuł ukazał się także w lutowym wydaniu magazynu New Dawn

całość na stronie:

http://infra.org.pl/wiat-tajemnic/2012-i-teorie-spiskowe/193-2012-wdrowki-ludzkiej-wiadomoi-.html

Reklamy

Autor: Livia Ether Flow

‚I am the child of Earth and starry Heaven’ Freedom for all living beings and the all worlds.. Deeper than memory.. beyond the time…. i send you blessings where you are ♥ ƸӜƷ ♥ Livia Ether Flow LiRa https://liviaspacedotcom.wordpress.com/

Jeden komentarz na temat “21 12 2012 i Wędrówki ludzkiej świadomości”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s