Europejskie Piramidy

notka z Salonu Tajemnic, którą postanowiłam właśnie przypomnieć.. Livia, 5 marca 2013, Frigiliana

Na stronie Archeologia Wschodu znalazłam bardzo ciekawą grafikę, na której przedstawiono piramidy odkryte w Bośni

bosnian_pyramid6

ale to nie jedyny kraj, w którym dokonano podobnego odkrycia. Bośniackie piramidy stały się już jednak bardzo znane podczas gdy wciąż mało kto słyszał o piramidach odnalezionych na Wyspach Kanaryjskich (wymieniam je tutaj przez wzgląd że należą do Hiszpanii, a nawet UE, choć geograficznie to już Afryka: Pyramids in Spain)

pyramidspain

Piramidy odkryte na terenie Włoch

piramidy_we_wloszech1

Trzy włoskie piramidy zostały odkryte dzięki satelicie w północnych Włoszech w mieście Montevecchia – 40 km od Mediolanu. Najwyższa piramida liczy 150 m wysokości. Piramidy są zbudowane z kamienia. W chwili obecnej są one całkowicie pokryte przez ziemię i rośliny, dlatego też wyglądają jak pagórki. Trzy piramidy włoskie wykazują bardzo duże podobieństwo do egipskich, ze względu na perfekcyjne ustawienie względem  pasa Oriona i nachylenie piramid. wiek jest trudny do ocenienia lecz na pewno liczą więcej niż 3000 lat. źródło informacji na temat włoskich piramid: http://tajemnicepiramid.w.interia.pl/pozaegiptem.htm

Piramida Cestiusza w Rzymie

Piramida Cestiusza to monumentalny grobowiec Gajusza Cestiusza Epulona, trybuna ludowego i pretora, wchodzący w skład Murów Aureliana. Została wzniesiona w ciągu 330 dni w I wieku p.n.e. w pobliżu Porta Ostiensis, obecnie Porta San Paolo.

Jest najlepiej zachowaną i największą piramidą spośród budowanych w Rzymie po podbiciu Egiptu w 30 p.n.e.

http://wlochy.praktycznyprzewodnik.eu/przewodnik-po-rzymie/piramida-cestiusza-w-rzymie/

A co z piramidami w Polsce?

W tym momencie przychodzi mi na myśl Ślęża.. dlaczego właśnie ona?

Gdy patrzymy na Masyw Ślęży (Ślęża, Wieżyca i Gozdnica) z lotu ptaka to przypomina on układ w gwiazdozbiorze Oriona lub też układ piramid w Gizie w Egipcie. Jednocześnie układ ten jest identyczny do tego, jaki można było zaobserwować na Ziemi w 10450 p.n.e. i wcześniej. Czy przypadkiem piramidy nie wskazują, że należy poszukać masywu górskiego podobnego do nich, aby poznać tajemnicę przechowywanego tam archiwum i tajemnic ludzkosci? więcej: http://www.projekt-cheops.com/plain.aspx?languageId=1&menuId=38&sectionId=67&cmd=

A będąc już na terenie naszego kraju wspomnę tylko, że zamieściłam jakiś czas temu na blogu notkę poświęconą właśnie polskim piramidom, których póki co rzecz jasna nie odnaleziono (nie licząc grobowca w Rapie, czy hotelu Piramida w Tychach), ale może to nie wszystko? http://salontajemnic.wordpress.com/2011/11/21/polskie-piramidy/ oto fragment z tej notki:

Osobiście miałam trochę snów, wizji, a także doświadczeń związanych z niefizycznymi podróżami w trakcie których ujrzałam piramidalne obiekty znajdujące się na terenie naszego kraju, np. pod dnem zatoki puckiej.. zresztą nie tylko je widziałam, byłam także w ich wnętrzu.. doszłam jednak do wniosku, że to tylko coś w rodzaju egipsko/atlantydzkich nakładek.. bo niby skąd mogłyby się w takim miejscu wziąć piramidy? Później dowiedziałam się jednak o tym, że jeszcze dwie osoby w swoich wizjach, czy snach także widzą na terenie naszego kraju piramidy i co ciekawe zdaniem obu tych osób obiekty te znajdują się na Kaszubach… Jedną z tych osób jest Zofia Piepiórka, która pewnej polskiej piramidzie poświęciła nawet jedną ze swych książek, książka nosi tytuł Święta Tajemnica Gdyni.. Postaram się już wkrótce ten temat rozbudować, choć już teraz zapraszam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami, oraz przemyśleniami na ten temat… o moich doświadczeniach związanych z tym tematem pisałam między innymi w tej notce: http://salontajemnic.wordpress.com/2011/04/08/niefizyczne-podroze-polska-egipt-atlantyda/

***

dodane 12 czerwca 2012

Ruiny piramid znajdują się również w Grecji

Za miejsce powstania pierwszych piramid uważano pierwotnie Egipt. Potem odnaleziono piramidy w obu Amerykach i w Chinach. Struktury podobne do piramid zlokalizowano też w Grecji.

Na terytorium Grecji do tej pory znaleziono, co najmniej osiem struktur wyglądających jak piramidy. Najbardziej znane są trzy z nich. Jedna znajduje si w okolicy Argos, w pobliżu miejscowości Hellenic. Druga zlokalizowana jest w Ligurii, w pobliżu Epidauros, a trzecia to tak zwany grób Amphion w Tebach.

Piramidy greckie były bardzo długo zapomniane. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku historycy przypomnieli sobie o ich istnieniu. Naukowcy greccy uznali, że są to prototypy budowli egipskich, ale trudno to postrzegać, jako cos więcej niż przejaw megalomanii Greków.

Budowle nie są praktycznie chronione a dzieje się tak głównie, dlatego, że są puste. Wejście do tych piramid jest przeważnie ze wschodniej strony tak jak ma to miejsce na przykład w słynnym Partenonie. Może to też wskazywać, ze budowniczymi faktycznie byli Grecy.

Na tle piramid egipskich wyglądają one mizernie, ale badania historyczne dowodzą, ze najstarsza z nich została wykonana przynajmniej 2700 lat p.n.e. oznaczałoby to, że powstała ona wcześniej niż sławna piramida schodkowa Dżesera.

źródło informacji:  http://innemedium.pl/wiadomosc/ruiny-piramid-znajduja-sie-rowniez-grecji

***

dodane 5 marca 2013

First Ever Etruscan Pyramids Found in Italy

The subterranean pyramids found in Orvieto, Italy could offer a unique insight into the mysterious Etruscan culture. Stairs carved into the wall can be seen at left.
David George

The first ever Etruscan pyramids have been located underneath a wine cellar in the city of Orvieto in central Italy, according to a team of U.S. and Italian archaeologists.

Carved into the rock of the tufa plateau –a sedimentary area that is a result of volcanic activity — on which the city stands, the subterranean structures were largely filled. Only the top-most modern layer was visible.

ciag dalszy na stronie:

http://news.discovery.com/history/ancient-egypt/etruscan-pyramids-120918.htm

Tina_Frigero_1c

Sphinxes and Pyramids…of the Etruscans

znalazłam też dzisiaj stronkę w dużej mierze poświęconą europejskim piramidom:

http://www.european-pyramids.eu/wb/

ciekawa mapka

i opis do niej

PYRAMIDS IN EUROPE 

Since 1999 European pyramids have been discovered and excavated. Starting with Thor Heyerdahls discovery of ancient pyramids on the Canary Islands. Followed by the rediscovery of unknown lavastone step pyramids in Sardinia and Sicily, stone structures in Greece and France.

But the real breakthrough came with aerial fotography and satellite imagery. Now the door was open to view colossal stone structures even under mountains and earth covered hills. What was denied at first and believed to be natural turned out to be colossal man made structures, completed by an unknown civilization, in an unknown period of history for an unknown purpose.

Phillip Coppens has lectured on european pyramids in Oct.07 at the Nexus conference:

Colossal ancient stone pyramids found under soil covered hills

 • BOSNIA: 3 hill-pyramids (220,100,50m) in Visoko, near Sarajevo
 • CROATIA: 3 hill-pyramids (100m) in Motovun, Istria
 • GERMANY: colossal cairns (500m long)
 • ITALY:  1 hill-pyramid (100m) in S.Agata de Goti, near Naples
 •               3 hill-pyramids (140m) in Pontassieve, near Florence
 •               3 hill-pyramids (150m) in Montevecchia, near Milan
 •               2 hill-pyramids (….)    in Piediluco, near Terni/Umbria
 • SERBIA:  Mt.Rtanj
 • SLOVENIA:1 hill-pyramid (80m) in Maribor
 • SPAIN:      1 hill-pyramids in Andalucia
 • TURKEY1 hill-pyramid in Gümüslük, near Bodrum
 •                  Mt.Nemrud in central Anatolia 
 • RUSSIA: Twin hill-pyramids (320m) in Nakhodka, near Vladivostok

Lava and stone (step) pyramids

http://www.european-pyramids.eu/wb/pages/european-pyramids.php?lang=DE

***

dodane 17 marca 2013

Hiszpańska Piramida?

http://www.european-pyramids.eu/wb/pages/european-pyramids/spain.php

http://es.wikipedia.org/wiki/Rodalquilar

***

i tak przy okazji skoro w konskim temacie pojawil sie koci watek…

KOTY to po hiszpańsku GATA…. brzmi troszke jak GATE… BRAMA…. jest takie miejsce w Almerii – Cabo de Gata: http://es.wikipedia.org/wiki/Parque_Natural_Cabo_de_Gata-N%C3%ADjar

na terenie tego parku znajduje sie Rodalquilar: http://es.wikipedia.org/wiki/Rodalquilar

a tam: http://www.european-pyramids.eu/wb/pages/european-pyramids/spain.php

ciekawe, ze akurat w momencie gdy dodalam link do stronki o tej piramidzie pojawil mi sie przed oczami obraz wielkiej bramy ze sfinksami i wtedy… uslyszalam potezny grzmot… co sie stalo? ano mamy hiszpanska burze! :)

http://liviaspace.com/galeria/konie-2/#comment-2531

<<<

12 12 2014

Pyramide van Austerlitz

cdn..

Reklamy

Autor: Livia Ether Flow

‚I am the child of Earth and starry Heaven’ Freedom for all living beings and the all worlds.. Deeper than memory.. beyond the time…. i send you blessings where you are ♥ ƸӜƷ ♥ Livia Ether Flow LiRa https://liviaspacedotcom.wordpress.com/

4 myśli na temat “Europejskie Piramidy”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s