Malinche. Malarka słów

Malinalli, znana bardziej jako Malinche, to jedna z kobiet, która wpłynęła na losy świata, a zarazem jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii. Indianka, pochodząca z plemienia Nahua, przyczyniła się do wojskowego sukcesu Hiszpanów, którzy, w latach 1519-1521, pod wodzą Hernana Cortesa, podbili Meksyk. Jej losy w fabularyzowanej postaci przedstawia Laura Esquivel w książce „Malinche. Malarka słów”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak…

bd613c9e221bc115f1ae3cf3a50c0324

Zdaniem większości historyków Malinche zmarła w 1529 roku, czyli kilka lat po zakończeniu właściwego podboju Meksyku. Jej śmierć w barwnych słowach przedstawia w swojej książce Laura Esquivel. Jak pisze, „w tym momencie na niebie zarysowała się błyskawica. Srebrzysty jęzor, zwiastujący burzę. Jej błysk oświetlił bezruch ciała Malinalli, która umarła kilka sekund wcześniej. Jej oczy zostały pochłonięte przez gwiazdy, które natychmiast poznały wszystko, co za życia zobaczyła na ziemi”.

całość na Onecie w artykule pt Kochanka, która zmieniła losy świata

la_malinche

Powyższa historia idealnie pasuje do tego co poniżej:

W dziejach wszechświata i ziemi podporządkowywanie ras, plemion, narodów zawsze zaczynało się od zniewolenia kobiet.”

„Ponieważ zanim wiedza o tym została wymazana (srebro zostało przykryte złotem) – to kobiety wskazywały mężczyznom  kierunek działania, czyli inspirowały idee.
Gwałty najeźdźców na kobietach, zwyczaje takie jak prawo pierwszej nocy, dziedziczenie po mieczu i mieszane małżeństwa,   służyły wprowadzeniu programu wolnej woli w geny danej populacji.

W ten sposób potraktowani zostali Słowianie, oraz inne podbijane plemiona, narody.”

cytaty pochodzą z notki Margo0307:

http://margo0307.wordpress.com/2013/07/25/528/

malinche13

Polecam też notkę pt

OŻYWIENIE BOGINI

Reklamy

Autor: Livia Ether Flow

‚I am the child of Earth and starry Heaven’ Freedom for all living beings and the all worlds.. Deeper than memory.. beyond the time…. i send you blessings where you are ♥ ƸӜƷ ♥ Livia Ether Flow LiRa https://liviaspacedotcom.wordpress.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s