Opowieść o Szmaragdowym Strażniku i Opowieść o Karmazynowym Królu część III-Islands-Budzenie Posejdona

Mistyka Życia

Te dwie opowieści jakoś dziwnie przeplatają się wzajemnie. Czwarta i zarazem ostatnia płyta zespołu King Crimson, do której teksty pisał Peter Sinfield, nosi tytuł Islands-Wyspy. Jest opowieść, w której zawarte są cztery fazy Zodiaku od Strzelca do Ryb. Na okładce czwartej płyty widnieje zdjęcie mgławicy Trifid Nebula- galaktyki M20 znajdującej się na przecięciu Ekliptyki i Równika Galaktycznego.

W procesie alchemicznym po spaleniu ( faza Strzelca) następuje krystalizacja ( na dnie popiołu gwieździsty diament) i odrodzenie i powstaje feniks z popiołów( faza Wodnika i Ryb)
Islands- to również opowieść o Wyspach Kanaryjskich i Balerarach
http://www.songsouponsea.com/Promenade/ChapterOne.html. Te wyspy związane są bardzo silnie z mitem o Odyseuszu, który w czasie swojej długoletniej tułaczki po morzach i oceanach trafiał na różne wyspy. Zgodnie z tym mitem Odyseusz oślepił Polifema syna Posejdona, bo pożarł jego czterech towarzyszy, kiedy jednak Odyseusz zaczął przechwalać się tym czynem, Polifem poprosił Posejdona, aby rzucił na niego klątwę polegającą na…

View original post 853 słowa więcej

Reklamy

Autor: Livia Ether Flow

‚I am the child of Earth and starry Heaven’ Freedom for all living beings and the all worlds.. Deeper than memory.. beyond the time…. i send you blessings where you are ♥ ƸӜƷ ♥ Livia Ether Flow LiRa https://liviaspacedotcom.wordpress.com/

2 myśli na temat “Opowieść o Szmaragdowym Strażniku i Opowieść o Karmazynowym Królu część III-Islands-Budzenie Posejdona”

  1. Dziękuje Liviu ze „reblogowanie” tego wpisu.Mam ostatnio wrażenie jakby czasy Atlantydy to był okres dosłownie pierwszych stron Biblii, jeszcze przed stworzeniem Adama.Projekt Adam nastapił juz po katastrofie atlatydzkiej.Po utraceniu zdolności przechodzenia na „tamtą stronę” bez utraty życia.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s