U wybrzeży Azorów odkryto podwodną piramidę!

O odkryciu tym dowiedziałm się już kilka dni temu, ale dopiero po tym co przeżyłam w dzisiejszym śnie postanowiłam o tym wspomnieć na blogu… To był niesamowity sen.. podobnie jak i ten z wczorajszej nocy.. oba ze sobą połączone jakby tym samym tunelem, który… L<

U wybrzeży Azorow odkryto podwodną piramidę!

Piramidę zidentyfikowano 19 września (2013) na głębokości 40 m u brzegów wyspy Terceira, która jest częścią archipelagu Azorów. Piramidę odkrył Diocleciano Silva dzięki podwodnemu GPS-owi, podczas rekreacyjnego rejsu swoim jachtem. Obiekt o wysokości 60 m – który zobaczył na ekranie – miał charakterystyczny kształt a także miał być zorientowany geograficznie.

piramida

Od kilku lat prowadzi sie badania archeologiczne na wyspach z których wynika, że były one zamieszkane znacznie wcześniej niż przybyli tam Portugalczycy. Wiadomo, że kolonie zalożyli tam Kartagińczycy, którzy nie obawiali się długich rejsów atlantyckich.

Odkrycie to oczywiscie wzbudziło sensację, zwłaszcza, że niektórzy uważają, że wreszcie natrafiono na ślad po mitycznej Atlantydzie. Jednak póki co, nic nie zapowiada, że odkrycie zostanie dokladniej zbadane. Azory są niezwykle waznym strategocznie punktem na Atlantyku a na samej wyspie Terceira znajduje się nie tylko portugalska ale też amerykańska baza sił powietrznych. Niewiele wiadomo jest o tajnych bazach atomowych okrętów podwodnych, które od dziesiecioleci są stale obecne w tym regionie. Jeden z nich, amerykański USS “Scorpion” zatonął u wybrzeży Azorów mając na swoim pokładzie rakiety z głowicami nuklearnymi. Pocisków tych nigdy nie wydobyto i leżą na dnie oceanu do dziś. Przy okazji warto przypomnieć, że zgubienie pocisku nuklearnego nie jest niczym wyjątkowym. Do tej pory – i są to tylko znane przypadki – zgubiono i nigdy nie odzyskano conajmniej 92 bomby atomowe (!). Tak więc odkryta przypadkowo struktura może być tajną instalacją militarną.

Interesujący jest fakt znalezienia na Azorach śladów po Kartagińczykach. Można spróbowac się zastanowić nad powodami zasiedlenia w czasach antycznych tych dzikich wysp na środku Atlantyku. Jeden z takich powodów wydaje się być oczywisty. Azory mogły być miejscem postoju w drodze do i z Ameryki. To właśnie z Ameryki przywożono do Europy miedź. Obliczono, że ilość miedzi jaką wydobywano w czasach starożytnych w Europie, Azji i północnej Afryce nie była w stanie pokryć zapotrzebowania na ten metal i zurzyto go znacznie więcej niż wydobyto. Nad Jeziorem Michigan znajdowały się złoża czystej, 99% miedzi, łatwej do wydobycia i fakt ten być może znali sprytni i chytrzy Kartagińczycy, którzy wiedzę o amerykańskim kontynencie utrzymywali w tajemnicy. Jak wiadomo z historii przechytrzyli ich jednak Rzymianie, którzy nie przebierali w środkach i zmietli z powierzchni ziemi potęgę Kartaginy w trzech wojnach punickich. Istnieje wiele poszlak, że Rzymianie dalej eksplorowali złoża miedzi nad Jeziorem Michigan i konsekwentnie utrzymywali tajemnicę na temat istnienia ogromnego kontynentu po drugiej stronie Atlantyku. Tajemnica ta przetrwała aż do czasów Kolumba.

Można sie wiec pokusić przy tej okazji o dosyć śmiałą hipotezę, że jeśli przez tysiące lat potrafiono utrzymać w tajemnicy coś takiego jak caly wielki kontynent, to być może podobnie dzieje się także dziś, tyle że nie w wymiarze naszej planety a raczej kosmicznym. Co jakiś czas pojawiają się fantastyczne pogłoski o tym, że ktoś zasiedla Księżyc, Mars a może nawet inne planety. Jeśli założyć, że w każdej plotce jest ziarno prawdy to kto wie czy tak wlaśnie nie jest. Nihil novi sub sole jak mawiali starożytni i historia – jak ma to ona w zwyczaju – lubi się powtarzać.

źródło: chris miekina, http://nowaatlantyda.com/2013/09/26/piramida-u-wybrzezy-azorow/

Reklamy

Autor: Livia Ether Flow

‚I am the child of Earth and starry Heaven’ Freedom for all living beings and the all worlds.. Deeper than memory.. beyond the time…. i send you blessings where you are ♥ ƸӜƷ ♥ Livia Ether Flow LiRa https://liviaspacedotcom.wordpress.com/

2 myśli na temat “U wybrzeży Azorów odkryto podwodną piramidę!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s