Zasłona Wegi

Z notki poświęconej Lirze:

Dawid56

20 Listopad 2013 at 21:23

Ja bym jednak wrócił do “bramy” Vegi czyli ok 10 500 p.n.e kiedy to wszystko się zaczęło. Tu może być odpowiedź na Matrix bo wtedy Vega była gwiazdą polarną i wyznaczała biegun pólnocny.

Wtedy to punkt precesji równonocy znalazł się na granicy Panny i Lwa (opozycja do dzisiejszego Ryby/Wodnika). A punkt “30″ Lwa/”0″ Panny to tzw punkt Sfinksa

a to mój komentarz, w którym opisuję moje doświadczenia, związane moim zdaniem z tym o czym pisze Dawid: link

Wega

vega

(alfa Lyrae, α Lyr) – to najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Lutni, piąta co do jasności gwiazda nieba, a trzecia na niebie północnym (wielkość gwiazdowa: +0,03). Odległa od Słońca o 25,3 lat świetlnych.

Wega była pierwszą sfotografowaną gwiazdą. Miało to miejsce 17 lipca 1850 roku.

Nazwa gwiazdy pochodzi z arabskiego i znaczy „pikujący orzeł”.

Ciekawe..
Już kiedyś zwróciłam na to uwagę.. dlaczego Lira trzymana jest w szponach przez drapieżnego ptaka…

choć zdaniem Dawida ptak ten przypomina też troszkę Feniksa, aczkolwiek jeszcze przed przemianą..
Sama miałam kilka niezwykłych doświadczeń z Orłami, choć przyznam się, że bliższe memu sercu są ptaki mniej drapieżne, zwłaszcza Kolibry, no ale nie odbiegając zbytnio od tematu Wegi.

Wega wraz z Deneb i Altair tworzy tzw. trójkąt letni.

trojkat_letnibyła uważana za ważną gwiazdę przez arabskich astronomów, dawnych mieszkańców Polinezji, Asyryjczyków oraz w chińskiej i hinduskiej mitologii…

Wega jako gwiazda polarna

12 000 lat p.n.e. Wega leżała na północnym biegunie nieba, tzn. miała stałe położenie na niebie (tak jak teraz Gwiazda Polarna). Odległość między Wegą i biegunem była jednak dziewięciokrotnie większa niż dzisiejsza odległość między biegunem i Gwiazdą Polarną. Przez tysiąclecia zmieniała ona swe położenie względem bieguna na skutek precesji osi ziemskiej, a około roku 14 000 n.e. ponownie stanie się gwiazdą biegunową.

preces1

Wega była pierwszą sfotografowaną gwiazdą. Miało to miejsce 17 lipca 1850 roku.

KONTAKT

W książce Carla Sagana „Kontakt” z układu planetarnego tej gwiazdy odebrano sygnał od pozaziemskiej cywilizacji. Na podstawie książki powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Roberta Zemeckisa.

*

Gwiezdne Dziedzictwo Wegi

bardzo ciekawe informacje znajdują się w książce Lyssy Royal i Keith’a Priest’a pt

GWIEZDNE DZIEDZICTWO

prism-of-lyraNa Wedze jako pierwszej cywilizacji istot z Liry, miała ukształtować się niepowtarzalna i spoista tożsamość, która pomogła w krzewieniu życia i kolonizowaniu wielu systemów, w tym Altaira, Centauri, Syriusza i Oriona.”

POWSTANIE RODZINY GALAKTYCZNEJ

„Z potomków Liry na Wedze zrodziła się rasa istot, w których czynach i przekonaniach ujawniła się orientacja biegunowo przeciwna wobec Liry. Między istotami z Liry i z Wegi dochodziło do częstych konfliktów…”

hmm…

właśnie dzisiaj natknęłam się na inną ciekawą informację o Lirze:

Historia wg Swerdlow’a
Początki, a raczej kolebka ludzkości tj. forma humanoidalna rasy ludzkiej to Lyra. Miliony lat temu najechali ją agresywna cywilizacja gadzia, zwana Reptylianie.. pochodzący z systemu gwiezdnego Draco. Kim są owe gadzie kreatury?
http://ripsonar.wordpress.com/2012/12/20/stewart-swerdlow/

ŁONO LIRY

„Pierwszą grupą, która miała rozwinąć się jako zespół gatunków oderwanych od Liry miała być cywilizacja Wegi. Gatunki te stworzyły wysoce wysublimowaną filozofię oraz duchową orientację i zaczęły się izolować od ras z Liry. Ich cywilizacja była początkowo negatywnie zorientowana i wyrażała negatywny biegun Liry, ponieważ przyjęła filozofię służącą świadomości jednostkowej (kontrakcja). Samą Lirę można uważać za biegun pozytywny, ponieważ z niej właśnie “zrodziły się” (ekspansja) wszystkie pozostałe cywilizacje…”

cały rozdział tutaj

CZYNNIK SYRIUSZA

W trakcie konfliktów Liry z Wegą istoty reprezentujące oba bieguny zamieszkały królestwo Syriusza pragnąc tam doprowadzić do integracji. Starszyzna z Syriusza przygotowała dla przybywających energię zarówno pozytywną jak i negatywną. Dobrze wiedzieli jakiego scenariusza wymaga ta sytuacja.

Istoty z Wegi, które chciały zamieszkać w królestwie Syriusza postanowiły doprowadzić do swego wcielenia na poziomie świata trzeciej gęstości. Pod względem kulturalnym byli silnie spolaryzowani wokół bieguna męskiego, zaś ich filozofia była filozofią dominacji, którą znacznie trudniej byłoby podtrzymać w sferze czwartej gęstości. Uważali, że muszą panować nad swoim środowiskiem i kontrolować swą ewolucję. To, według nich, miało im zapewnić panowanie nad ich królestwem, a następnie – z perspektywy ich ewolucji – spowodować przyśpieszony rozwój.

Kierując się tym pragnieniem, istoty z Wegi zaczęły planować kolonizację planety krążącej wokół słońc Syriusza. Chciały utrzymać swą filozoficzną orientację, a naturalna polaryzacja wpisana w tę filozofię była możliwa ,do zachowania jedynie w sferze trzeciej gęstości.

Byli tak silnie nastawieni na fizyczną stronę egzystencji, że wytwarzało to zasłonę złudy i niepamięci jeszcze bardziej gęstą niż obecnie na Ziemi.

vega curtainCi nowi mieszkańcy Syriusza prawie od razu utracili pamięć o swej łączności z Wegą.

Zasłona była zbyt gęsta.

Ich pragnienie doprowadzenia do zapomnienia było tak silne, że nie pamiętali niczego, o swoim pochodzeniu….

cały rozdział tutaj

i pod wpływem tego właśnie rozdziału, a zwłaszcza informacji o zasłonie postanowiłam edytować tytuł notki i zmienić go z „WEGA. „Brama Wegi” na:

ZASŁONA WEGI

jako że owa zasłona łączy mi się z tym o czym napisałam w swoim poprzednim wpisie o  Gościach zza zasłony, wspominając tam także o Syriuszu (B)….

130-08WICHRY ORIONA

„Dwa przeciwne bieguny siłą rzeczy przyciągają się, kiedy się spotkają. Kiedy dokonuje się próby ich fuzji (nie zaś integracji) wytwarza się ogromna ilość energii. Iskrzy. Dochodzi do zmiany. Niekiedy nawet wywołuje to cierpienie.

Tak było w przypadku cywilizacji Liry, które próbowały doprowadzić do integracji w obrębie układów gwiezdnych Wegi i Syriusza. Doszło do konfliktu, który rozszerzył się obejmując Oriona. Początkowo był to konflikt istot z Liry. Na przestrzeni pokoleń przekształcił się jednak w wojnę nowych ras, tych które pochodziły z Oriona. Mijały pokolenia, a strony konfliktu z czasem zapomniały o co walczą. Cierpienie jednak pozostało.”

POCZĄTEK ZIEMI

130-06

cdn…

notka Dawida na Mistyce Życia poświęcona WEDZE:

Wega i system gwiezdny Liry- kolebką wszystkich cywilizacji?

*

dodane 25 listopada 2013

http://liviaspace.com/2013/11/19/lira/comment-page-1/#comment-8141

Reklamy

Autor: Livia Ether Flow

‚I am the child of Earth and starry Heaven’ Freedom for all living beings and the all worlds.. Deeper than memory.. beyond the time…. i send you blessings where you are ♥ ƸӜƷ ♥ Livia Ether Flow LiRa https://liviaspacedotcom.wordpress.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s