Zioła w Gaja Garden

*

Za kolebkę ziołolecznictwa uważa się starożytny EGIPT wraz z jego  przyświątynnymi ogródkami ziołowymi, w tym uważanym za najstarszy na świecie  ogrodzie ziołowym przy poświęconej Horusowi świątyni w Edfu..

choć sądzę, że w rzeczywistości wiedza na temat ziołolecznictwa pochodzi z jeszcze dawniejszych czasów – z Atlantydy, a ogrody, które zdobiły ten cudowny zaginiony ląd musiały być naprawdę rajskie..

Odnaleziony w XIX w. w Tebach tzw. Papirus Ebersa zawiera około 900 recept zalecanych przez egipskich kapłanów w przypadkach najróżniejszych chorób i dolegliwości, a wśród roślin w nim wymienionych jest np. len..

*

ebers

*

Ancient Egyptian scrolls document natural herbs and holistic medicine that saved lives and cured disease

*

Uważa się, że papirus ten powstał w oparciu o święte księgi THOTA, który zresztą także miał pochodzić z Atlantydy, skąd przybył do Egiptu po zatopieniu legendarnego kontynentu (o tym mowa w Szmaragdowych Tablicach)…

Mam wrażenie, że tworząc swój ogród w tym miejscu i czasie próbuję tak naprawdę odtworzyć coś co ‘pamiętam’… coś co bardzo kochałam i wciąż kocham… być może z Atlantydy?  Inny cudowny ogród, z którym czuję się głęboko związana, znajduje  się  w innym wymiarze.. nazywam go moim cudownym centrum uzdrowień ze snu.. więcej na ten temat napisałam w notce: medycyna nowej ery – czyli powrot do atlantydzkiej wiedzy

***

A poniżej troszkę ziołowych zdjęć z Gaja Garden..

*

kwitnący tymianek

DSCF2762a

Moja Królowa Ziół – Lebiodka…

DSCF8089

DSCF8721

DSCF7688

więcej o mojej ukochanej Duszce tutaj

*

Szałwia Lekarska

DSCF2118

dscf5105

Jest jednym z najważniejszych ziół pomocnych w uzdrawianiu. Działa oczyszczająco i ochronnie…

DSCF3070

Boska Lawenda

Kwitnąca Mięta

DSCF3681

więcej o mięcie tutaj

Melisa

DSCF3692ff

Lipowa Bogini Płodności

DSCF7812

DSCF7811hh

Nagietki

DSCF9855

Jeżówka Purpurowa

DSCF1064

Wrotycz

DSCF0924

DSCF0925

Jenny i Kocimiętka

jenny springgarden3

Nasz Ziołowy Domek

DSCF2386ff

***

moje zapiski z Ogrodu Duszy (2011/2012)

W  tej notce chciałabym skupić się przede wszystkim na tych roślinach leczniczych, z którymi mam jakieś osobiste doświadczenie..

na roślinach rosnących w moim ogrodzie, np. Szałwii Lekarskiej, a także tych dziko rosnących na łące, w lesie, czy przy polnej drodze….

moje motto brzmi:

roślin wcale nie trzeba zjadać, aby zadziałała na nas ich lecznicza moc.. często już samym swym wyglądem, zapachem oddziałują uzdrawiająco na nasze ciało, umysł i naszą duszę…

Interesuje mnie więc przede wszystkim oddziaływanie energetyczne roślin rosnących, zwłaszcza kwitnących.. szczególnie ich zapach, a także właściwości magiczne, lub inaczej mówiąc szamańskie….

Zapachy oddziałują na mnie w taki sposób jakbym zażywała relaksujących energetycznych kąpieli, po których czuję się odświeżona i zrelaksowana..

Jakiś czas temu zauważyłam też, że można się najeść samym zapachem i jak wspaniale i lekko się przy tym czuć!

Ponadto nie przez przypadek danego dnia przyciąga mnie do siebie jakaś szczególna roślina, jej zapach, kolor, czy ogólnie wygląd..

Wiem, że w tym przyciąganiu zawarta jest jakaś informacja.

  1. pisałam w notce powyżej, że roślin wcale nie trzeba zjadać, aby zadziałała na nas ich lecznicza moc.. często już samym swym wyglądem, zapachem oddziałują uzdrawiająco na nasze ciało, umysł i naszą duszę… nigdy nie zażywałam Ayahuaski, czy też halucynogennych grzybków, a mimo to zadziwia mnie zbieżność pewnych moich doświadczeń z doświadczeniami osób, które je zażyły….

    właśnie też znalazłam coś co się ciekawie uzupełnia z tym co napisałam:

    Jednak, co ciekawsze, to fakt, że aby odczuć działanie danej rośliny lub związku, wcale nie trzeba uciekać się do jego spożywania. Jeżeli zacząłbym teraz szczegółowo opowiadać komuś o tym jak na mnie działa dany środek czy roślina, to po stosunkowo niedługiej chwili – kilka do kilkunastu zdań – w pełni odczułbym działanie tego związku i nie musząc nawet grać na szamańskim bębnie, mógłbym iść malować do jaskini entoptyczne wzory i obrazy powidokowe. Pamięć i wyobrażenia uruchamiają odpowiedni stan świadomości bez konieczności wspomagania “z zewnątrz”. Duch danej rośliny (lub związku chemicznego) oraz jej właściwości z nami związane i w nas obecne od czasów powstania świata. Po prostu nie jesteśmy od nich oddzieleni.

    http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,172.0.html

cdn…

Reklamy

2 thoughts on “Zioła w Gaja Garden”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s